Warning: Only the first byte will be assigned to the string offset in /home/frejerlaw2022/domains/frejerlaw.lt/public_html/wp-content/plugins/responsive-menu/v4.0.0/inc/helpers/custom-functions.php on line 218

Advokatė Agnija Frejerė – Teisines paslaugos

VAIKO IŠLAIKYMAS

Teismų praktikoje orientaciniu kriterijumi, nustatant priteistino išlaikymo dydį, laikoma CK 6.461straipsnio 2 dalies nuostata, kad vieno mėnesio išlaikymo vertė negali būti mažesnė už vieną minimalią mėnesio algą (MMA).

Nuo 2022-01-01 Minimali mėnesinė alga (MMA) Lietuvoje yra 730 EUR. Atskaičius būtinus mokesčius MMA sudaro 518 EUR. Todėl minimalus nepilnamečiui vaikui tenkantis išlaikymo dydis nuo 2022 m. per mėnesį iš kiekvieno nepilnamečio vaiko tėvo sudaro apie 260 EUR (518/2 ≈260 EUR).

Mūsų kontoros teisininkai profesionaliai ir kokybiškai rengia ieškinius dėl išlaikymo nepilnamečiui vaikui priteisimo primą kartą. Taip pat rengia ieškinius dėl išlaikymo nepilnamečiui vaikui padidinimo. Kontoros teisininkai ne tik surašo reikalingus dokumentus teismui, tačiau kliento vardu surenka reikalingas pažymas iš registrų, atstovauja klientus civilinėse bylose, teikia būtinus dokumentus teismui kliento vardu. Pasirūpiname viskuo ir atliekame visus būtinus veiksmus tam, jog nepilnamečiui vaikui būtų priteistas arba padidintas išlaikymas.

Verta pastebėti ir tai, jog ruošiant ieškinius dėl išlaikymo nepilnamečiui vaikui priteisimo ar padidinimo, ruošiame ir papildomus prašymus dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo, tam, jog nepilnamečiui vaikui išlaikymas vieno iš tėvų būtų mokamas ir tuo metu, kol yra nagrinėjama civilinė byla, t. y. nuo pat ieškinio pateikimo teismui, o ne nuo teismo sprendimo.

Taip pat esant situacijai, kai išlaikymas nebuvo mokamas ilgą laiką arba visai nemokamas, ruošiame ieškinio reikalavimus dėl išlaikymo įsiskolinimo nepilnamečiui vaikui priteisimo už paskutinius tris metus.

PASTABA: Nuo 2020-01-01 tokiam procesui privaloma teisminė mediacija. Todėl pradžioje klientas privalėtų kreiptis į mūsų kontoros mediatorę – advokatę Agniją Frejerę dėl privalomos išankstinės ginčo mediacijos Tel. . +370 670 771 08

Detaliau nemokama konsultacija telefonu Tel. +370 609 323 48