Warning: Only the first byte will be assigned to the string offset in /home/frejerlaw2022/domains/frejerlaw.lt/public_html/wp-content/plugins/responsive-menu/v4.0.0/inc/helpers/custom-functions.php on line 218

Advokatė Agnija Frejerė – Teisines paslaugos

SKOLŲ PRITEISIMAS, IŠIEŠKOJIMAS

Pareiškimas dėl teismo įsakymo išdavimo

Tai gali būti vienas greičiausių ir pigiausių būdų prisiteisti skolą. Jeigu turite visus reikiamus įrodymus, jog Jums skolininkas – juridinis ar fizinis asmuo negrąžino paskolintos pinigų sumos arba neapmokėjo sąskaitos, galime suruošti pareiškimą dėl teismo įsakymo išdavimo. Šiuo atveju prie pareiškimo paprastai pridedama (bet nebūtina) paskolos sutartis ar skolos raštelis, neapmokėtos sąskaitos faktūros. Šiuo atveju mokėtinas žyminis mokestis valstybei yra gerokai mažesnis (keturis kartus lyginant su įprasto ieškinio pateikimu). Svarbu žinoti tai, kad tokio pareiškimo padavimas teismui pasiteisina tik tuomet, kai nėra skolininko prieštaravimo dėl skolos priteisimo. Jeigu skolininkas prieštaraus, tuomet reikės skolą prisiteisti įprastu būdu, – teikiant ieškinį. Tačiau jeigu prieštaravimų iš skolininko nebus, įsiteisėjus teismo įsakymui (po 20 dienų nuo jo įteikimo skolininkui), galima iš karto kreiptis į  antstolį dėl priverstinio skolos išieškojimo.

Mūsų kontoros teisininkai dokumentus dėl teismo įsakymo išdavimo paruošia per dvi darbo dienas. Klientas reikiamus dokumentus gali atsiųsti tiesiog elektroniniu paštu arba perduoti gyvo susitikimo metu.

Detaliau nemokama konsultacija telefonu Tel. +370 609 323 48

Ieškinys dėl skolos priteisimo

Šis procesas vienas populiariausių norint prisiteisti skolą. Prie ieškinio teismui būtina pateikti skolą pagrindžiančius dokumentus (tai gali būti paskolos sutartis ar skolos raštelis, neapmokėtos sąskaitos faktūros, taip pat pinigų perdavimo ar pervedimo įrodymai ir raginimai grąžinti skolą, kiti susiję dokumentai). Skirtumas tas, kad ruošiant ieškinį į teismą, privaloma detaliai aprašyti skolos atsiradimo aplinkybes, taip pat pateikti įrodymus ir nurodyti kokiomis teisės normomis yra grindžiamas ieškinys. Taip pat šiuo konkrečiu atveju yra mokamas didesnis žyminis mokestis, teismas organizuoja teismo posėdžius, kuriuose privalo dalyvauti proceso šalys arba jų atstovai.

Mūsų kontoros teisininkai ieškinius dėl skolos priteisimo paruošia per penkias darbo dienas. Klientas reikiamus dokumentus gali atsiųsti tiesiog elektroniniu paštu arba perduoti gyvo susitikimo metu.

 Detaliau nemokama konsultacija telefonu Tel. +370 609 323 48

Teisinių pretenzijų (taikos sutarčių) rengimas iki teisminio proceso

Ilgalaikė teisinio darbo patirtis parodė, jog kreipimasis į teismą ne visada būna geriausia išeitis. To priežastis yra ta, jog teisminiai procesai gali brangiai kainuoti, taip pat užtrukti gana ilgą laiką. Todėl mūsų kontoros teisininkai pirmiausiai išklauso klientą ir jo pateiktą situaciją. Jeigu yra galimybė, visų pirma siūlome parengti teisinę pretenziją skolininkui su reikalavimais bei nurodome pasekmes (sankcijas), kas gali laukti skolininko, jeigu jis iki nurodyto termino nesumokės skolos. Dažnu atveju skolininkas supranta, kad jam nėra naudinga laukti teisminio proceso, todėl sutinka su skolos mokėjimu ją išdėstant. Tokiu atveju paruošiame taikos sutartį su skolos mokėjimo grafiku, kurią perduodame tvirtinti teismui. Teigiamas aspektas yra tai, jog skolininkui nesilaikant skolos mokėjimo grafiko nurodyto taikos sutartyje, klientas be jokio papildomo teismo proceso gali prašyti teismo išduoti vykdomąjį dokumentą ir jį dėl skolos išieškojimo pateikti pasirinktam antstoliui pagal skolininko gyvenamąją vietą. Tokiu būdu klientas sutaupo ne tik pinigus, bet ir svarbiausia laiko, nesiveldamas į ilgus civilinius ginčus dėl skolos priteisimo. Kita vertus, skolininkui ignoruojant teisinę pretenziją ar nesutikus su išdėstytais reikalavimais, klientui lieka teisminis kelias prisiteisti skolą kreipiantis į teismą su ieškiniu dėl skolos priteisimo.

Mūsų kontoros teisininkai teisines pretenzijas dėl skolos sumokėjimo paruošia per dvi darbo dienas. Klientas reikiamus dokumentus gali atsiųsti tiesiog elektroniniu paštu arba perduoti gyvo susitikimo metu.

 Detaliau nemokama konsultacija telefonu Tel. +370 609 323 48