Advokatė Agnija Frejerė – Teisines paslaugos

SANTUOKOS NUTRAUKIMAS

Santuokos nutraukimas bendru sutuoktinių sutarimu

Tai vienas greičiausių ir pigiausių būdų nutraukti santuoką. Šio proceso ypatybė yra ta, jog norint nutraukti santuoką bendru sutarimu santuokos nutraukimo dokumentus privalo pasirašyti abu sutuoktiniai, tai yra abu sutuoktiniai turi sutikti nutraukti santuoką. Nutraukiant santuoką šiuo būdu, sutuoktiniai privalo aptarti kilnojamojo ir nekilnojamojo turto pasidalinimą, taip pat aptarti vaikų gyvenamąją vietą po santuokos nutraukimo su vienu iš tėvų, taip pat vaikų išlaikymo dydį ir jo mokėjimą, bendravimo su vaiku tvarką. Taip pat pasidalinamos prievolės kreditoriams (skolos, paskolos, lizingai ir pan.), jeigu jų yra. Būtina apsispręsti ir kokia žmonos pavardė bus po santuokos nutraukimo.

Mūsų kontora dokumentus dėl santuokos nutraukimo paruošia per dvi darbo dienas. Sutuoktiniai reikiamus dokumentus gali atsiųsti tiesiog elektroniniu paštu arba perduoti gyvo susitikimo metu, o visas reikalingas pažymas užsakome patys. Pažymėtina, kad nutraukiant santuoką šiuo būdu nėra būtinas sutuoktinių dalyvavimas teismo posėdyje. Taip pat santuoką galima nutraukti net jeigu vienas iš sutuoktinių gyvena užsienio valstybėje. Tokiu būdu santuoką teismas paprastai nutraukia per 30 dienų. Be to, nutraukiant santuoką bendru sutarimu, nėra taikomas žyminis mokestis, neorganizuojami teismo posėdžiai, todėl toks procesas būna ne tik greitas, bet ir pigus. Taip pat netaikoma mediacija.

Detaliau nemokama konsultacija telefonu Tel. +370 609 323 48

Santuokos nutraukimas dėl abiejų sutuoktinių kaltės

Šį variantą dažniausiai renkasi vienas iš sutuoktinių tuomet, kai kitas sutuoktinis nesutinka skirtis bendru sutarimu ir nenori pasirašyti santuokos nutraukimo dokumentų. Nutraukiant santuoką dėl abiejų sutuoktinių kaltės, ruošiamas ieškinys į teismą vieno iš sutuoktinių vardu. Dažniausia santuokos nutraukimo priežastis įvardinama sutuoktinių charakterių nesuderinimas, požiūrių išsiskyrimas į šeimyninį gyvenimą.

Ieškinyje teismo prašoma padalinti bendrą sutuoktinių turtą, nustatyti vaikų nuolatinę gyvenamąją vietą, išlaikymo mokėjimą (išlaikymo įsiskolinimą, jeigu toks yra), bendravimo su vaiku tvarką bei skolų padalinimą (jeigu jų yra). Būtina pažymėti, kad vienam iš sutuoktinių pasirinkus šį santuokos nutraukimo būdą, valstybei yra mokamas žyminis mokestis nuo turimo turto vertės ir keliamų turtinių ir neturtinių reikalavimų. Taip pat tokiose bylose teismas organizuoja posėdžius, kuriuose dalyvauja sutuoktiniai arba jų atstovai. Ieškinį ir visus kitus būtinus dokumentus mūsų kontoros teisininkai paprastai paruošia per 2-5 darbo dienas po susitikimo (visų reikalingų dokumentų gavimo).

PASTABA: Nuo 2020-01-01 tokiam procesui privaloma teisminė mediacijja. Todėl pradžioje klientas privalėtų kreiptis į mediatorių. Bendradarbiaujame su keliais mediatoriais, todėl padėsime Jums išsirinkti ir pasidalinsime kontaktais.

 Detaliau nemokama konsultacija telefonu Tel. +370 609 323 48

Santuokos nutraukimas dėl vieno sutuoktinio kaltės

Tai vienas sudėtingiausių santuokos nutraukimo būdų, kadangi vienam iš sutuoktinių būtina įrodyti kito sutuoktinio kaltę. Pagal LR įstatymus pagrindas nutraukti santuoką dėl kito sutuoktino kaltės gali būti sutuoktinio neištikimybė, smurtas prieš sutuoktinį ar jų vaikus, taip pat negebėjimas tvarkytis su finansais, didelių įsiskolinimų nuslėpimas ir kitos svarbios priežastys. Nutraukiant santuoką dėl vieno iš sutuoktinio kaltės, nukentėjęs sutuoktinis šiame procese teismo turi teisę reikalauti iš kito sutuoktinio priteisti turtinę ir neturtinę žalą. Taip pat reikalauti priteisti didesnę turto dalį nukrypstat nuo lygių sutuoktinių turto dalių principo.

Šio proceso ypatybė yra ta, kad nukentėjęs sutuoktinis privalo pateikti įrodymus, kurie patvirtintų kito sutuoktinio kaltę, dėl ko santuokoje gyventi tapo nebeįmanoma. Šio pobūdžio ieškinyje taip pat prašoma padalinti sutuoktinių turtą, nustatyti vaikų nuolatinę gyvenamąją vietą, išlaikymo dydį, bendravimo su vaikais tvarką bei padalinti skolinius įsipareigojimus (jeigu jų yra).

Būtina pažymėti, kad vienam iš sutuoktinių pasirinkus šį santuokos nutraukimo būdą, valstybei yra mokamas žyminis mokestis nuo turto vertės ir keliamų neturtinių reikalavimų. Taip pat tokiose bylose teismas organizuoja posėdžius, kuriuose dalyvauja sutuoktiniai arba jų atstovai. Ieškinį ir visus kitus būtinus dokumentus, mūsų kontoros teisininkai paprastai paruošia per 2-5 darbo dienas, po susitikimo (visų reikalingų dokumentų gavimo).

PASTABA: Nuo 2020-01-01 tokiam procesui privaloma teisminė mediacijja. Todėl pradžioje klientas privalėtų kreiptis į mediatorių. Bendradarbiaujame su keliais mediatoriais, todėl padėsime Jums išsirinkti ir pasidalinsime kontaktais.

 Detaliau nemokama konsultacija telefonu Tel. +370 609 323 48