Advokato padėjėja Agnija Frejerė

Turto atidalijimas – nuosavybė

Atidalijus bendraturčiui priklausančią dalį, jo dalis atskiriama iš bendro turto, jo atžvilgiu baigiasi bendrosios nuosavybės teisė, atidalintą dalį asmuo turi teisę valdyti, naudoti, disponuoti savo nuožiūra.

Atidalijus vieno bendraturčio dalį, daiktas gali išlikti bendrosios nuosavybės objektu, tik sumažėti bendraturčių skaičius arba apskritai pasibaigti bendroji dalinė nuosavybė kiekvienam iš bendraturčių atidalijus jo dalį.

Galimi keli atidalijimo būdai. Daiktas gali būti atidalijamas natūra be neproporcingos žalos jo paskirčiai (ekonominės vertės neproporcingo sumažėjimo). Kitais atvejais vienas ar keli iš atidalijamų bendraturčių gauna kompensaciją pinigais.

Atidalijant daiktą natūra pagal šalių sutartą arba teismo patvirtintą atidalijimo variantą, atskiriamos, atribojamos bendro daikto dalys.

Be kita ko, teismas, svarstydamas kompensacijos priteisimo klausimą privalo atsižvelgti į konkretaus asmens galimybes tokią kompensaciją sumokėti.

Mūsų teisininkų komanda konsultuoja kai ginčai kyla: turto bendrasavininkų klausimais; bendro turto atidalijimo klausimais; bendro turto naudojimosi tvarkos nustatymo klausimais; nekilnojamojo turto pirkimo-pardavimo klausimais; nekilnojamojo turto perleidimo klausimais; nekilnojamojo turto nuomos klausimais; kitais klausimais;

Klientus nuosavybės klausimais konsultuojame žodžiu, tiek telefonu, tiek asmeniškai susitikus kontoroje ir raštu, elektroniniu paštu, kadangi šioje srityje turime sukaupę nemažą teisinę patirtį, savo klientams patariame tinkamiausią ir paprasčiausią būdą nustatant nuosavybės dalį ar ją priteisiant. Taip pat pokalbio metu nurodome savo klientams optimaliausią kainą.

Advokato padėjėja teikia teisines paslaugas šiomis kalbomis: lietuvių, anglų ir rusų.

Mūsų profesionali teisininkų komanda visada išklausys, patars ir pasiūlys optimaliausią problemos sprendimo būdą. Mūsų tikslas – patenkintas rezultatais klientas.

Susisiekite su mumis telefonu ar elektroniniu paštu, nurodytais internetinėje svetainėje, dėl asmeninio susitikimo.

Taip pat savo klientams galime pasiūlyti teisines paslaugas išsimokėtinai, tai yra mūsų klientas kainą už suteiktas paslaugas gali išsimokėti per 3 – 6 mėnesius. Taip pat mes galime mokėjimą už teisines paslaugas atidėti.