Advokato padėjėja Agnija Frejerė

Paveldėjimas

Palikimo priėmimo būdai yra du: 1) kai įpėdinis faktiškai pradėjo paveldimą turtą valdyti; 2) padavė palikimo atsiradimo vietos notarui pareiškimą per 3 mėnesius nuo palikėjo mirties.

LR įstatymai nustato, kad palikimą įpėdins privalo priimti per tris mėnesius nuo palikėjo mirties. Praleidus minėtą trijų mėnesių terminą įpėdinis gali teismo prašyti atnaujinti šį terminą palikimui priimti, taip pat įpėdinis gali teismo prašyti šį terminą pratęsti. Praleistas terminas palikimui priimti gali būti atnaujinamas asmeniui, turėjusiam norą ir apsisprendimą palikimą priimti per trijų mėnesių terminą, tačiau neįgyvendinusiam tokios savo valios dėl svarbių priežasčių.

Taip pat įpėdinis gali prašyti teismo nustatyti juridinę reikšmę turinį faktą, jog jis palikimą priėmė pradėjus faktiškai valdyti paveldėtą turtą. Verta pastebėti, kad faktinis palikimo priėmimas pradėjus paveldimą turtą valdyti ir tvarkyti iš esmės apsunkina patį paveldėjimo procesą. Kadangi įpėdiniui norint turtą įsiregistruoti VĮ Registrų centre nuosavybės teise (savo vardu) prieš tai tenka kreiptis į teismą ir įrodinėti, kad palikimą tikrai priėmė faktiškai valdanti ir tvarkant savo interesais.

Mūsų kontoros teisininkai greitai ir kokybiškai ruošia teisinius dokumentus tiek dėl palikimo priėmimo termino pratęsimo, ar atnaujinimo, tiek dėl juridinę reikšmę turinčio fakto – palikimo priėmimo faktiškai pradėjus paveldėtą turtą valdyti nustatymo.

Klientus paveldėjimo priėmimo klausimais konsultuojame žodžiu, tiek telefonu, tiek asmeniškai susitikus kontoroje ir raštu, elektroniniu paštu, kadangi šioje srityje turime sukaupę nemažą teisinę patirtį, savo klientams patariame tinkamiausią ir paprasčiausią būdą priimti palikimą. Taip pat pokalbio metu nurodome savo klientams optimaliausią kainą.

Advokato padėjėja teikia teisines paslaugas šiomis kalbomis: lietuvių, anglų ir rusų.

Mūsų profesionali teisininkų komanda visada išklausys, patars ir pasiūlys optimaliausią problemos sprendimo būdą. Mūsų tikslas – patenkintas rezultatais klientas.

Susisiekite su mumis telefonu ar elektroniniu paštu, nurodytais internetinėje svetainėje dėl asmeninio susitikimo.

Taip pat savo klientams galime pasiūlyti teisines paslaugas išsimokėtinai, tai yra mūsų klientas kainą už suteiktas paslaugas gali išsimokėti per 3 – 6 mėnesius. Taip pat mes galime mokėjimą už teisines paslaugas atidėti.